خرید ارز متاورس

خرید ارز متاورس

اگر قصد انجام هر نوع تراکنش را در متاورس دارید، باید از ارزهای متاورسی خریداری کنید. هر متاورس دارای شکل ارز دیجیتال خود است که می توان آن را از صرافی های رمزنگاری مانند بایننس، کوین بیس و غیره یا در خود پلتفرم خریداری کرد. سکه های متاورس کریپتو را می توان برای خرید دارایی های دیجیتالی مانند “زمین مجازی” و لوازم جانبی آواتار در متاورس استفاده کرد. این مقاله شما را با نحوه خرید ارز متاورس آشنا می کند.

نحوه خرید ارز متاورس

ارزهای متاورسی به کاربران اجازه می دهد تا در قلمرو مجازی خرید کنند. هر پلتفرم متاورسی ارای ارز مختص خود دیجیتال است. به عنوان مثال، Otherside  از SAPE استفاده می کند، Sandbox  از SAND و Meta RGB از PSC استفاده می کند.

Sandbox بیش از 2 میلیون کاربر جمع آوری کرده است و “زمین” در متاورس به قیمت 4.3 میلیون دلار فروخته شده است. این یک شاخص قوی از افزایش علاقه به سرمایه گذاری در فضای مجازی با استفاده از ارز متاورس است.

ارز متاورس چیست؟

قبل از اینکه نحوه خرید ارز متاورس را یاد بگیرید، باید ارزهای دیجیتال را بشناسید. آن ها همچنین معمولاً به عنوان “توکن” نامیده می شوند که کاربران می توانند از آن ها برای انجام انواع تراکنش ها در متاورس استفاده کنند.

هر متاورس ارز خود را دارد که می توان آن را در صرافی های رمزنگاری مانند کوین بیس یا بایننس خرید یا مبادله کرد. بسیاری از رمزهای متاورس معروف مانند  MANA، LUNA، AXS،SAND  و غیره وجود دارند.

در حین یادگیری نحوه سرمایه گذاری در متاورس، کاربران باید در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با عملکرد برتر برای کاهش ریسک نیز محتاط باشند. توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید.

Sandbox (SAND)  و Decentraland (MANA) بهترین پلتفرم‌های Metaverse در سال 2021 بودند. بنابراین ارزش رمزنگاری آن ها نیز به شدت افزایش یافته است. اعلامیه فیس بوک در اکتبر 2021 منجر به پذیرش گسترده رمزارز جهانی شده است.

بسیاری از برندهای بزرگ نیز تصمیم گرفته اند به متاورس بپیوندند. به عنوان مثال، گوچی ” Gucci Garden ” را در Roblox ایجاد کرده است. کاربران متاورس می توانند وارد باغ شده و خود را در خط داستانی جذاب غوطه ور کنند. کاربران به عنوان آواتارهای “خنثی” وارد می شوند و با پیشرفت در داستان، آواتارهای آن ها لوازم جانبی خاصی به دست می آورند. در پایان سفر، کاربران با آواتارهای جدید با لوازم جانبی دیجیتال گوچی ظاهر می شوند.

افراد مشهوری مانند اسنوپ داگ نیز متاورس های خود را ساخته اند. متاورس Snoopverse در Sandbox قرار دارد و در بین طرفداران Snoop Dogg بسیار محبوب است. متاورس از آواتارهای مختلف با مضمون «snoop» و موارد دیگر تشکیل شده است. اسنوپ داگ همچنین یک موزیک ویدئو از متاورس خود منتشر کرد و در مورد اینکه چگونه سرمایه گذاری SAND او نتیجه داده است، به خود می بالید.

رویدادهایی مانند این ها تبلیغات گسترده ای را برای ارز متاورس ایجاد کرده اند و در نتیجه قیمت ارز متاورس را بالاتر می برند.

چگونه در متاورس ارز به دست آوریم؟

راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند شروع به کسب درآمد از ارز متاورس کنند. هر متاورس فرصت‌های مختلفی را برای دریافت ارز متاورس ارائه می‌کند، مانند ساخت از طریق فروش زمین، ایجاد دارایی دیجیتال، فروش لوازم جانبی در بازارها، ارائه خدمات، میزبانی رویدادها و موارد دیگر.

خرید ارز متاورس
خرید ارز متاورس

ما چند روش مختلف برای کسب ارز متاورس را با جزئیات در زیر توضیح می دهیم:

  • فروش زمین: بازار مجازی املاک و مستغلات بسیار سودآور است و زمین ها به قیمت میلیون ها دلار فروخته می شود. کاربران می‌توانند زمین را خریداری کرده و آن را با قیمت‌های بالاتر بفروشند تا در ارز متاورس کسب کنند. با این حال، این قیمت ها نیز تابع تقاضای بازار هستند، بنابراین مهم است که به یاد داشته باشید هنگام سرمایه گذاری، پول شما همیشه در معرض ریسک قرار دارد.
  • ایجاد دارایی دیجیتال: هر پلتفرم متاورسی، ابزارهای ایجاد دارایی را فراهم می کند. ابزارهایی مانند VoxEdit به کاربران این امکان را می دهد که دارایی های دیجیتالی متحرک سه بعدی را که برای فروش در بازار متاورس یا بازارهای ثانویه مانند OpenSea  فهرست شده اند ایجاد کنند.
  • فروش لوازم جانبی: کاربران در برخی از پلتفرم های متاورسی به لوازم جانبی منحصر به فرد مختلفی دسترسی دارند. به عنوان مثال، متاورسOtherside  مصنوعات منحصر به فردی را در اختیار صاحبان زمین قرار می دهد که ابزارهای سه بعدی نمی‌توانند ایجاد کنند. اگر کاربران می‌خواهند یاد بگیرند که چگونه در متاورس کسب درآمد کنند، می‌توانند این مصنوعات را برای فروش فهرست کنند.
  • ارائه خدمات: شما می توانید انواع مختلفی از خدمات را در متاورس ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر شما یک توسعه دهنده سه بعدی هستید، می توانید طراحی محیط های سه بعدی را برای سایر کاربران پیشنهاد دهید.
  • میزبانی رویدادها: اگر فضایی دارید و می‌توانید رویدادها را میزبانی کنید، این می‌تواند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد برای کسانی باشد که به دنبال یادگیری نحوه کسب ارز دیجیتال در متاورس هستند. می‌توانید هزینه ورودی دریافت کنید و در متاورس پول دریافت کنید.

آشنایی با نحوه خرید ارز متاورس

یادگیری نحوه خرید ارز متاورس ساده است. این نیاز به دانش اولیه در مورد نحوه عملکرد صرافی های ارزهای دیجیتال دارد. حتی اگر قبلاً از صرافی رمزنگاری استفاده نکرده اید، این مراحل تنها کاری است که برای خرید سکه های متاورس باید انجام دهید:

مرحله 1: برای یک صرافی رمزنگاری (Coinbase،Binance و غیره) ثبت نام کنید.

مرحله 2: جزئیات پرداخت خود را تأیید کنید.

مرحله 3: توکن متاورس را که می خواهید بخرید انتخاب کنید، قیمت فعلی بازار را مشاهده کنید و خرید کنید.

روش های جایگزین برای خرید توکن های متاورس

صرافی‌های متاورسی چندین گزینه دیگر را نیز برای خرید ارز متاورس ارائه می‌دهند.

  1. اگر ارزهای دیگری در کیف پول خود دارید، می توانید از رمزنگاری موجود خود استفاده کرده و آن را با سکه متاورس مورد نظر خود «مبادله کنید.»
  2. همچنین بسیاری از گزینه های معاملاتی نظیر به نظیر وجود دارد که می توانید رمز ارز متاورس مورد نظر خود را از سایر کاربران خریداری کنید. با این حال، اکثر افراد در P2P با رمزارزهای مهمی مانند بیت کوین، اتریوم و غیره سر و کار دارند. توصیه می شود گزینه های خود را بررسی کنید تا ببینید از کجا معامله خوبی دریافت می کنید.

دو نوع صرافی ارز متاورسی وجود دارد، 1- متمرکز 2- غیر متمرکز . صرافی های غیرمتمرکز اخیراً بسیار محبوب شده اند زیرا ناشناس بودن کاربران خود را حفظ می کنند. این کار با شکستن تمام پیوندهای بین کاربر و تراکنش انجام می شود و در نتیجه تراکنش کاملا غیر قابل ردیابی می شود.

بهترین ارزهای متاورسی برای خرید

ارزهای متاورسی پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد بازده خوب برای سرمایه گذاران دارند، اما از آنجایی که فضا به سرعت در حال توسعه است، ناشناخته های زیادی وجود دارد. ارزهای رمزنگاری شده می توانند پرنوسان باشند، بنابراین توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در هر رمزارزی، تحقیقات کاملی انجام دهید.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه سکه‌های متاورسی بخرید، مراحل موجود در بخش بالا را دنبال کنید. توکن‌های متاورس را از طریق صرافی‌های رمزنگاری بخرید و می‌توانید آن ها را معامله کنید یا آن را برای سود بیشتر نگه دارید.

خرید ارز متاورس
خرید ارز متاورس

اکنون بیایید به 6 ارز محبوب برتر متاورسی برای خرید نگاهی بیندازیم:

1.ارز SAND (Sandbox)

SAND یک سکه رمزنگاری متاورس است که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است و پتانسیل بسیار زیادی را نشان داده است. این ارز در نوامبر 2021 به 8.40 دلار افزایش یافت.

با توجه به اینکه برندهای برجسته ای مانند آتاری از این پروژه حمایت می کنند و افراد مشهوری مانند اسنوپ داگ و تونی هاوک متاورس های خود را در آن ایجاد می کنند، به نظر می رسد این پروژه به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.

با استفاده آسان از ابزارهای توسعه سه بعدی مانند VoxEdit ، کاربران می توانند به راحتی NFT های منحصر به فرد ایجاد کرده و آن ها را در Sandbox Marketplace  بفروشند . این نقش بزرگی در تقویت اقتصاد مجازی دارد.

2.ارز APE‌ (Otherside)

این توکن متاورس نیز بر بستر بلاک چین اتریوم است و به کاربران اجازه می دهد تا به محصولات و خدمات درون ساید متاورس دسترسی داشته باشند.

این یک نشانه سودمند است که به دارندگان این امکان را می دهد تا در اکوسیستم Otherside رأی دهند. ارزش بازار آن 2.1 میلیارد دلار است که آن را به بزرگترین ارز دیجیتال متاورس تبدیل می کند.

حراج فروش زمین آن ها تقاضا برای Otherside Metaverse را نشان می دهد ، جایی که آن ها حدود 320 میلیون دلار جمع آوری کردند. ترافیک در طول حراج به حدی بالا بود که هزینه های استخراج اتریوم را تا هزاران دلار افزایش داد.

این پروژه توسط آزمایشگاه‌های یوگا، خالقان مجموعه معروف NFT ” Bored Apes Yacht Club ” در حال توسعه است. با موفقیت قبلی خود در مجموعه  NFT، این توکن متاورس پتانسیل بسیار زیادی از نظر سرمایه گذاری ارائه می دهد.

3.ارز MANA (Decentraland)

با ارزش بازار چشمگیر 1.3 میلیارد دلاری، این ارز متاورسی یک گزینه سرمایه گذاری عالی است. پلتفرم Decentraland با بیش از 300000 کاربر فعال در پایان سال گذشته بسیار موفق بوده است.

بازار املاک و مستغلات مجازی پروژه با فروش زمین تا 2.4 میلیون دلار بازده بالایی برای سرمایه گذاران به دست آورده است. برندهای بزرگی مانند سامسونگ، نایک و آتاری نیز فروشگاه های مجازی را در این متاورس راه اندازی کرده اند.

کاربران می توانند به راحتی این سکه متاورس را از کوین بیس و سایر صرافی های ارز دیجیتال خریداری کنند.

4.ارز AXS (Axie Infinity)

اکوسیستم Axie Infinity حول مفهوم «بازی برای کسب درآمد» متمرکز شده است، جایی که کاربران می‌توانند پس از دستیابی به اهداف خاص، جوایزی کسب کنند. هدف اصلی بازیکنان پرورش، بالا بردن و جمع آوری “Axies” است.

این محورها را می‌توان در NFT‌های منحصر به فرد تبدیل کرد و در بازارهای مختلف فروخت. این تون متاورسی در اوایل سال 2020، 0.15 دلار قیمت داشت. با رشد 110000 درصدی تا 165 دلار به اوج خود رسید.

بیش از 60907500 سکه AXS با ارزش بازار 1.1 میلیارد دلار در گردش است.

5. ارز IBAT (Battle Infinity)

Battle Infinity یکی دیگر از پلتفرم های متاورسی مبتنی بر بازی برای کسب درآمد است که در آن بازیکنان می توانند یک جریان درآمد قابل اعتماد بر اساس عملکرد خود در بازی ایجاد کنند. این پروژه هیجان انگیز می تواند مکانی عالی برای شروع برای کسانی باشد که به دنبال یادگیری نحوه سرمایه گذاری در متاورس هستند.

بازیکنان می توانند از توکن IBAT در میدان نبرد استفاده کنند، جایی که بازیکنان با یکدیگر رقابت می کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند در زمین مجازی سرمایه گذاری کنند و دنیای مجازی خود را در این فضا ایجاد کنند.

خرید ارز متاورس
خرید ارز متاورس

6. ارز PSC (Meta RGB)

این ارز برای پلتفرم متاورسی کاملا ایرانی به نام متاورس رنگ یا متارنگ می باشد. هنوز این ارز متاورسی بر بستر بلاکچین قرار نگرفته ولی به زودی بر بستر بلاکچین اختصاصی خود قرار خواهد گرفت. این ارز را به راحتی با واحد پولی ریال در خود پلتفرم متارنگ می توانید خرید کنید. در این پلتفرم می توانید خرید و فروش زمین انجام دهید و سود ساعت شمار هم به زمین های تعلق می گیرد.

نتیجه گیری در خصوص خرید ارز متاورس

در حالی که ارزهای متاورسی ممکن است یک گزینه سرمایه گذاری جذاب به نظر برسد، توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. امیدواریم این مقاله، شما را در مورد نحوه خرید رمز ارز متاورس و بهترین توکن های متاورسی برای انتخاب راهنمایی کرده باشد.

چگونه ارز متاورسی را خریداری می کنید؟

ارزهای متاورسی را می توان از صرافی های ارزهای دیجیتال مانند  Coinbase، Binance  و غیره خریداری کرد. به یاد داشته باشید، هر پلتفرم شکل خاص خود را از ارز دیجیتال دارد. به عنوان مثال، Sandbox دارای  SAND، Decentraland  دارای MANA  و Meta RGB داری PSC است.

چگونه در متاورس ارز به دست آوریم؟

ارزهای متاورسی را می توان از راه های مختلفی به دست آورد، مانند فروش زمین، ایجاد دارایی دیجیتال، فروش لوازم جانبی، ارائه خدمات، میزبانی رویدادها و موارد دیگر.

بهترین ارز متاورس چیست؟

در حالی که بسیاری از رمزارزهای متاورس موفق مانند SAND و MANA وجود دارند،APE  پتانسیل بسیار زیادی را نشان داده است. با داشتن بزرگترین ارزش بازار کریپتو متاورس با 2.1 میلیارد دلار، APE  می تواند انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران باشد.