لیست ارز متاورس

لیست ارز متاورس

به نظر می رسد اصطلاح متاورس در همه جا وجود دارد. این فناوری به سرعت توجه سرمایه گذاران فناوری و ارزهای دیجیتال را به خود جلب می کند. در نتیجه، لیست ارز متاورس یک فرصت استفاده نشده است.

اهمیت لیست ارز متاورس

یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در سطح جهان یعنی متا، روی متاورس قمار کرده، حتی تا آنجا که نام خود را از فیس بوک تغییر داده. طبق گزارش ها، این شرکت در سال 2021، 10 میلیارد دلار برای پروژه متاورس خود هزینه کرد و آن را آینده تکنولوژی نامید. لیست ارز متاورس و بلاک چین نقشی حیاتی در این سفر ایفا خواهند کرد.

توجه به این نکته مهم است که ارز دیجیتال، بازاری است که به سرعت در حال تغییر است و آنچه امروز خوب است ممکن است فردا سقوط کند. هرگز بیش از آنچه می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

پس چگونه متاورس با ارزهای دیجیتال مرتبط است؟ متاورس دقیقا چیست؟ همچنین کدام توکن های متاورس را باید خرید؟ در اینجا به همه چیزهایی که باید در مورد متاورس و بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری بدانید، نگاهی می اندازیم.

بهترین سکه های متاورس برای خرید

خبر خوب این است که از آنجایی که پروژه های متاورس نسبتاً جدید هستند، قیمت لیست ارز متاورس بسیار پایین است. در بسیاری از موارد زیر 1 دلار و در برخی موارد کمتر از 1 سنت. این فرصت سرمایه گذاری را برای تقریباً هر کسی باز می کند. در عین حال، این بدان معنا نیست که همه پروژه ها ارزش پول شما را دارند.

در واقع، کارشناسان صنعت می‌گویند که بازار نزولی کنونی احتمالاً «بازیگران بد» یا همان توسعه‌دهندگانی که بیشتر بر ساختن ثروت خود تمرکز کرده‌اند تا پروژه‌های خود را از بین می‌برد.

خرید آن دسته از سکه های متاورس که از طریق عملکرد، کاربرد یا پشتوانه مالی قدرتمند نشان داده اند، ایده آل است یا هر سه . در اینجا چند سکه ارز دیجیتال متاورس امیدوارکننده برای آورده شده است.

1.ارز APE (ApeCoin)

APE در لیست ارز متاورس چیزی است که به عنوان توکن ERC-20 شناخته می شود، به این معنی که در بلاک چین اتریوم وجود دارد. به عنوان یک توکن حاکمیتی و ابزاری، به دارندگان اجازه می دهد تا در اداره اکوسیستم Ape شرکت کنند و به آن ها امکان دسترسی به بازی ها و سایر محصولات و خدماتی را می دهد که فقط برای دارندگان ApeCoin در دسترس هستند.

ApeCoin  توکن بومی Otherside است، یک بازی متاورس از Yuga Labs، که توکن‌های غیر قابل تعویض Bored Ape Yacht Club  بسیار محبوب را ایجاد کرد. به گزارش فورچون، آزمایشگاه‌های یوگا اخیراً حدود 320 میلیون دلار در یک فروش زمین مجازی جمع‌آوری کردند که به دارندگان توکن APE اجازه می‌داد تا بسته‌هایی را در Otherside خریداری کنند.

به گزارش کوین تلگراف، مشکلات مربوط به فرآیند ضربات مرتبط با Otherdeeds منجر به کاهش عمده قیمت ApeCoin و کاهش شدید تقاضا برای سکه شد. قیمت APE از 26 دلار در زمان اعلام فروش به 3.49 دلار در ماه ژوئن کاهش یافت. با این حال، دمو یوگا لبز از متاورس دیگر، که 4300 دارنده Otherdeed را به آن دعوت کرد، باعث افزایش قیمت شد که می‌تواند نقطه عطفی برای سکه باشد.

علاوه بر این، توکن های APE در تلاش برای تقویت قیمت از عرضه در گردش حذف می شوند. اینکه آیا این موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر، حدس هر کسی است. خرید APE در حال حاضر، با قیمت مقرون به صرفه کنونی، می تواند در صورت بقای پروژه، سود قابل توجهی داشته باشد. اما شکست این پروژه باعث بی ارزش شدن ApeCoin می شود.

ApeCoin در 17 مارس راه اندازی شد و در آن زمان حدود 30 درصد از حداکثر عرضه 1 میلیارد سکه در گردش بود. با وجود موقعیت خود به عنوان یک توکن کاملاً جدید که چالش های بزرگی را تجربه کرده است، ارزش بازار ApeCoin تا 24 اکتبر 1.39 میلیارد دلار است که آن را به بزرگترین سکه متاورس تبدیل می کند.

2. ارز SAND (SandBox)

پروژه رمزارز The Sandbox در لیست ارز متاورس عملکرد چشمگیری از خود نشان داده است. نماد اصلی این پلتفرم SAND است و در طول سال 2021 به طور مداوم در حال افزایش بود و در نهایت در سه ماهه آخر سال 2021 از مرز 1 دلار عبور کرد و روند صعودی خود را تا 8.40 دلار در نوامبر گذشته ادامه داد.

با این حال، مانند اکثرارزهای دیجیتال (نه همه آن ها)  قیمت از آن زمان تا کنون کاهش یافته است و به 0.74 دلار رسیده است که حدود 6 درصد از پایین ترین سطح یک ساله خود در 24 اکتبر افزایش یافته است.

با جنبه واقعیت مجازی، این پروژه در حال تحقق چشم انداز فراجهان است. Sandbox در اصل یک بازی است و از حمایت برندهای بازی مانند Atari برخوردار است که می تواند به آن کمک کند تا در بازار نزولی فعلی حرکت کند.

علاوه بر این، لاینزگیت اخیراً با The Sandbox برای ایجاد یک مقصد متاورس با مضمون «پسر جهنمی» شریک شد، ددلاین گزارش داد، و تونی هاوک اعلام کرد که در آنجا یک پارک اسکیت بورد خواهد ساخت.

Sandbox به شدت بر اساس ایجاد و تجارت NFT ها است. بازیکنان می توانند NFT ها را با استفاده از توکن های SAND metaverse  ایجاد کنند.

مانند تعداد بی‌شماری پروژه‌های ارزهای دیجیتال، این پروژه نیز بر پایه اتریوم است. فورچون گزارش داد که اخیراً فصل 3 آلفا را راه اندازی کرده است که انتظار می رود نیم میلیون کاربر را جذب کند.

یکی دیگر از عوامل امیدوارکننده این است که عرضه سکه محدود به 3 میلیارد توکن دارد که 1.5 میلیارد آن در حال استفاده است. ارزش بازار آن تا 24 اکتبر 1.11 میلیارد دلار است.

3. ارز MANA (Decentraland)

از نظر محبوبیت، Decentraland یکی از پروژه های متاورس ارزهای دیجیتال است که اغلب در اخبار بوده است. این تا حدی به دلیل شوق NFT بود که منجر به دستاوردهای قابل توجهی برای توکن اصلی این پلتفرم یعنیMANA  شد.

بسیاری از دارندگان NFT شروع به استفاده از این پلتفرم برای نشان دادن NFT خود کردند. اما NFT ها تنها چیزی در این پلتفرم متاورس نیستند. به عنوان ویژگی اصلی آن، شما همچنین می‌توانید زمین مجازی بخرید و بازی‌های مجازی و سایر دارایی‌های دیجیتالی بسازید از این رو به این نام می‌گویند.

ساتبیز، دلال کالاهای لوکس و هنر، یک قطعه زمین در دسنترالند خرید و از آن برای ساختن کپی از دفاتر لندن استفاده کرد. این نشان می‌دهد که حتی شرکت‌های بزرگ نیز به پروژه‌های متاورس چشم دوخته‌اند.

Decentraland یکی از پروژه های قدیمی است که در سال 2017 ایجاد شده است. اگرچه عملکرد MANA چیزی برای نوشتن نیست، ارزش بازار آن تا 24 اکتبر به طور چشمگیری به 1.12 میلیارد دلار رسیده است که آن را به سومین توکن بزرگ متاورس از نظر ارزش بازار تبدیل می کند.

MANA از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است و ممکن است راه بیشتری داشته باشد، اما سرمایه گذاران صبور با تحمل ریسک بالا در نهایت می توانند بازده سرمایه خود را ببینند.

4. ارز HIGH (Highstreet)

Highstreet یک پروژه متاورس جالب با پشتیبانی از واقعیت مجازی است که حداقل از نظر کاربردهای متاورس پتانسیل بالایی دارد. برای اولین بار، می توانید با استفاده از واحد پول  HIGH، چیزهایی را در داخل این جهان مجازی خریداری کنید. برخی از فروشگاه های Shopify در حال حاضر در پلتفرم یکپارچه شده اند.

این دارای بازی است و NFT ها را نیز در رادار خود دارد، بنابراین به نظر می رسد که با روندهای فناوری و رمزنگاری به روز باشد. علاوه بر این، HIGH  اکنون در Coinbase ، PancakeSwap  و Uniswap (V2) در دسترس است.

از نقطه نظر دنیای واقعی یا در این مورد، فراجهان، این پروژه در حال حاضر آنچه را که فناوری متاورس وعده داده است، انجام می دهد. اگر شما یک سرمایه گذار هستید که عملی بودن را به عنوان یک معیار می بینید، این ممکن است گزینه خوبی باشد.

این پروژه توسط شرکت فناوری HTC پشتیبانی می شود و در آگوست 2021، 5 میلیون دلار جمع آوری کرد. ارزش بازار آن تا اکتبر 2022 بیش از 17.68 میلیون دلار است.

لیست ارز متاورس
لیست ارز متاورس

5. ارز FLOKI (Floki Inu)

Floki inu یکی دیگر از رمز ارزهای پایه مبتنی بر Dog-meme است، اما در حال رقابت برای رمزنگاری متاورس قابل دوام است، به ویژه برای کسانی که به دنبال ارزهای دیجیتال کم ارزش هستند. نام این ارز از سگ ایلان ماسک گرفته شده است که یک شیبا اینو است و همچنین نام یک پروژه رمزنگاری دیگر است.

وب سایت این پروژه می گوید که هدف آن ترکیب میم ها با موارد استفاده در دنیای واقعی است. همچنین می گوید که یک بازی و یک بازار NFT و همچنین یک پلتفرم محتوا و آموزشی راه اندازی خواهد کرد. این پروژه ای است که هنوز در حال ساخت است، اما بیش از 400000 نفر را از خرید توکن های FLOKI منع نکرده است.

Floki inu دارای ارزش بازار 64.45 میلیون دلار است و از 24 اکتبر 2022 به قیمت 0.00000691 دلار به فروش می رسد.

6. ارز HERO (Metahero)

Metahero یک پروژه متاورس جدید است که حول ایجاد آواتارهای با کیفیت بالا از اشیاء و افراد دنیای واقعی با استفاده از اسکن سه بعدی می چرخد. این شرکت حتی یک محفظه اسکن در دوحه نصب کرده است که اشیاء را اسکن می کند و شکل دیجیتال و سه بعدی آن ها را برای جهان متاهرو ایجاد می کند.

Metahero برای این منظور با Wolf Studio همکاری کرده است. ارزش بازار ارز دیجیتال  HERO، توکن بومی آن، 18.75 میلیون دلار است. اگرچه این رقم نسبتاً کوچکتر از سایر توکن‌های موجود در این لیست است، به این دلیل که پروژه بسیار جدید است.

عملکرد متاهرو از سال تا به امروز ضعیف است، زیرا این ارز تقریباً تمام ارزش خود را از دست داده است. همکاری‌های اخیری که راب گرین بنیان‌گذار با پروژه دیگر متاورس خود،Everdome  انجام داده است، می‌تواند متاهرو را نیز تقویت کند، بنابراین HERO  هنوز برای شمارش کم نشده است و به نظر می‌رسد قیمت آن ثابت شده است. با این حال، احتمالاً یکی از سوداگرانه ترین ارزهای رمزنگاری متاورس در حال حاضر است.

7. ارز TVK (Virtua)

Virtua پروژه ای است که به سال 2017 باز می گردد، زمانی که NFT ها حتی وجود نداشتند. با این حال، اکنون یک محیط مجازی است که همه چیز در مورد NFT است. می توانید با استفاده از توکن بومی  TVK، NFT  های دیگر اعضا را ایجاد کنید، بفروشید و بخرید.

از آنجایی که این پروژه مبتنی بر NFT است، با توجه به افزایش سرمایه گذاری NFT، پتانسیل زیادی دارد. به گفته CoinMarketCap، این پلتفرم با محیط های وب، رایانه شخصی و واقعیت افزودهVR  سازگار است.

Virtua اخیراً بلاک چین Cardano را برای کمک به پایدارتر کردن بازار خود ادغام کرده است.NFT Evening  گزارش داد که قبلاً Polygon ، اولین بلاک چین مثبت کربن را یکپارچه کرده بود.

ارزش بازار TVK تا 24 اکتبر بیش از 27.1 میلیون دلار است، در حالی که عملکرد YTD -82.66٪ است. با این حال، مشارکت‌های جدید، مانند همکاری اخیر با بازی  NFT Islands Kawaii، می‌تواند پایگاه کاربران آن را به اندازه‌ای افزایش دهد که آن را در دراز مدت قابل دوام کند.

8. ارز ATLAS (Star Atlas)

Star Atlas یک پروژه متاورس است که بر اساس یک بازی گرافیکی خیره کننده ارائه می دهد. این بازی آینده ای را نشان می دهد. به طور دقیق سال 2620 را نشان می ده که در آن بازیکنان می توانند زمین را تسخیر کنند و منابع را در یک محیط بسیار آینده نگر جمع آوری کنند.

متاورس اخیراً با  iBuyPower، سازنده رایانه های شخصی که به عنوان ارائه دهنده سخت افزار Star Atlas خدمت می کند، در قراردادی که انتظار می رود عضویت بازی را افزایش دهد، همکاری کرد.

این بازی شامل یک رمزارز متاورسی به نام ATLAS است که با انجام بازی به دست می آید. به آن به عنوان یک بازی متوسط ​​مبتنی بر پاداش فکر کنید که در آن هنگام بازی و انجام کارها، سکه به دست می آورید. اما در این مورد، پاداش ها پتانسیل کسب سود را دارند.

این بازی بر بستر Solana ساخته شده است که در مقایسه با پروژه‌های مبتنی بر اتریوم، مزیت کارمزد پایین تراکنش را به آن می‌دهد. ارزش بازار آن 8.55 میلیون دلار است و تا 24 اکتبر 2022 به قیمت 0.003958 دلار معامله می شود.

لیست ارز متاورس
لیست ارز متاورس

9. ارز ENJ (Enjin coin)

سکه های متاورس زیادی را در بازی ها خواهید دید و Enjin نیز از این قاعده مستثنی نیست. این یک محیط بازی به سبک متاورس است که در آن می‌توانید رمز محلی، ENJ  را به دست آورید و سپس می‌توانید از آن برای خرید دارایی‌هایی استفاده کنید که به پیشرفت شما در بازی کمک می‌کنند.

همه چیز در بازی، از پزشکی گرفته تا بهبود ویژگی های شخصیت شما، با ENJ قابل پرداخت است. بنابراین آن نیز مانند یک بازار است.

Enjin مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و تا 24 اکتبر 2022 دارای ارزش بازار 415 میلیون دلاری است. Enjin اخیراً اولین پاراچین NFT را در Polkadot راه‌اندازی کرد و بیش از 100 بازی و برنامه را در دسترس قرار داد.

پس از رسیدن به 500000 کیف پول، هر کیف پول نماینده یک کاربر در ماه مه، Enjin  در حال حاضر در حال آزمایش بتا Enjin Wallet 2.0  خود است.

10. ارز EPIK (Epik Prime)

Epik Prime یک پروژه متاورس است که تماماً به NFT تبدیل شده است. ارز دیجیتال EPIK در  PancakeSwap، Hotcoin Global،KuCoin  و Huobi Global موجود است. به گفته  CoinMarketCap، Epik بیش از 300 مشتری بازی دارد و کلکسیون‌ها و تجربیات NFT را به شرکت‌هایی مانند وارنر موزیک و یونیورسال مجوز می‌دهد، که نشان می‌دهد احتمالا پس از رکود چند ماه گذشته دوباره باز خواهد گشت.

EPIK فقط سال گذشته منتشر شد و تا 24 اکتبر 2022 دارای ارزش بازار 5.3 میلیون دلاری است.

11. ارز PSC (Meta RGB)

PSC ارز داخلی بازی متارنگ یا متاورس رنگ است که یک پلتفرم متاورسی ایرانی می باشد. این ارز برای خرید و فروش های داخل بازی مورد نیاز واقع می شود. این ارز هنوز بر بستر هیچ بلاکچینی قرار نگرفته ولی به زودی بر بستر بلاکچین اختصاصی خود قرار خواهد گرفت.

سکه های متاورسی چیست؟

متاورس فناوری پشت دنیای مجازی است که در آن افراد می توانند خرید کنند، بازی کنند، ارزها و اشیاء را بخرند و معامله کنند و موارد دیگر. به آن به عنوان ترکیبی از واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، رسانه های اجتماعی، بازی و ارزهای دیجیتال فکر کنید.

در متاورس، ارزهای دیجیتال به عنوان پول عمل خواهند کرد. این بر اساس مفهوم بلاک چین است. این به طور طبیعی جایی است که اصطلاحات «کوین های متاورسی»، «توکن های متاورسی» و «رمزارزهای متاورسی» از آن سرچشمه می گیرند. هر پروژه متاورس دارای نشانه هایی است که برای تراکنش در آن محیط خاص استفاده می شود.

پروژه های متاورسی فعلی

پروژه‌های متاورس متعددی در حال حاضر در حال حرکت هستند و توکن‌های آن‌ها برای خرید در دسترس هستند، برخی از آن‌ها مانند  MANA، SAND  ،  HIGH و PSC حتی در صرافی‌های سکه‌ای خاص فهرست شده‌اند. هم سرمایه گذاران و هم مشتاقان ارزهای دیجیتال به این پروژه ها چشم دوخته اند زیرا پتانسیل نشان می دهند.

به گفته  Macro، یک شرکت تحقیقاتی مستقر در بریتانیا، سکه‌های متاورس در سال 2021 با افزایش 37000 درصدی بالاتر از بیت‌کوین بودند. در همین حال، بیت‌کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، 100 درصد سود داشت.

پروژه‌های Metaverse از بازی‌های مجازی گرفته تا بازارهای توکن غیرقابل تعویض، هر کدام یک مفهوم منحصر به فرد و حتی برخی از برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی را پیشنهاد می‌کنند.

لیست ارز متاورس
لیست ارز متاورس

نتیجه گیری در خصوص لیست ارز متاورس

پروژه های متاورس از همه جا ظاهر می شوند، اما برخی از آن ها پتانسیل واقعی را نشان می دهند و بالاتر از جمعیت قرار می گیرند. مفهوم متاورس عمیقاً در بلاک چین و ارزهای دیجیتال ریشه دارد، به همین دلیل است که سرمایه گذاری در برخی از این پروژه ها می تواند ایده خوبی باشد. به علاوه، به نظر می رسد که زمزمه های  NFT در حال افزایش است.

با این حال، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، تمام پول خود را فقط روی یک نوع سکه متاورس شرط بندی نکنید و پولی را که نمی توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید. بهتر است تنوع ایجاد کنید و مهمتر از آن، سکه هایی را بخرید که فکر می کنید پتانسیل بالایی دارند.