آینده متاورس

آینده متاورس

پیش‌بینی‌ها، به ویژه در مورد آینده متاورس دشوار است، با این حال استراتژیست‌ها و شرکت‌ها ابزارها و تکنیک‌هایی را برای پیش‌بینی مسیر فناوری توسعه داده‌اند تا سازمان‌های خود را به روش‌هایی هدایت کنند که از فرصت‌ها، کاهش خطرات و مدیریت تغییراتی که ایجاد می‌کند، هدایت کنند.

ابزارهای بررسی آینده متاورس

ما از ابزارهای تحلیلی مختلفی برای پیش بینی و آماده شدن برای روندها یا رویدادها استفاده می کنیم. یکی از ابزارهای پیش‌بینی عالی، چرخه تبلیغات فناوری است که توسط گارتنر رایج شده است.

در پیش بینی مسیر روندهای فناوری بسیار مفید است. این چرخه بررسی تلاش می کند ارزش درک شده یک تکه فناوری را در طول زمان و احتمال ارائه ارزش فناوری به مصرف کنندگان و شرکت ها را به تصویر بکشد.

در اصل، این چرخه بررسی پنج مرحله مختلف را برای یک تکه فناوری نوظهور به تصویر می‌کشد، که با ماشه شروع می‌شود و پس از آن مرحله «اوج انتظارات متورم»، زمانی که فناوری به‌عنوان دگرگون‌کننده بدون شواهد واضحی از ارزش واقعی تبلیغ می‌شود، دنبال می‌شود.

سپس به مرحله “از طریق سرخوردگی” می رود، جایی که مطبوعات و رویدادهای منفی نشان می دهد که فناوری انتظارات خود را برآورده نمی کند.

سپس مرحله “شیب روشنگری” فرا می رسد، جایی که فشارها و تجربیات منفی فروکش می کند و فناوری شروع به ارائه ارزش می کند. در نهایت، فناوری به مرحله «فلات بهره وری» می‌رود، جایی که ارزش تولید می‌کند، به پس زمینه فرو می رود و به یک کالا تبدیل می‌شود.

بنابراین، می‌توان از طریق این چرخه بررسی فناوری برای پیش‌بینی مسیر متاورس استفاده کرد و سعی کرد موقعیت تقریبی متاورس را در این چرخه بررسی مشخص کرد. چالش این رویکرد، ایجاد این فرض جسورانه و احتمالاً نادرست است که متاورس یک فناوری واحد است، که اینطور نیست.

متاورس شامل چیست

در حال حاضر، متاورس را می‌توان مجموعه‌ای از فناوری‌ها و شرکت‌هایی دانست که آن‌ها را می‌سازند و باید به عنوان یک پلتفرم مانند رایانه شخصی و پلتفرم‌های موبایل به آن نگاه کرد.

به عنوان یک پلتفرم، متاورس را می توان به سه لایه تقسیم کرد: یکی سیستم عامل متاورس است که می توان برنامه ها را بر روی آن توسعه داد و به کار برد.

این مانند فناوری تلفن های هوشمند است که در آن ما iOS و Android را به عنوان دو سیستم عامل تلفن همراه غالب داریم. گوگل، اپل، مایکروسافت و Roblox چنین سیستم‌عامل‌هایی را ارائه می‌دهند.

لایه دوم خود برنامه هایی هستند که در بالای سیستم عامل اجرا می شوند. این شبیه به برنامه هایی است که ما در تلفن های هوشمند خود دانلود می کنیم.

در نهایت، دستگاه کاربر نهایی وجود دارد که تجربیات کاربر جدید همه جانبه و نوآورانه را امکان پذیر می کند. در حالی که سیستم عامل‌ها و اپلیکیشن‌های متاورس اجزای نرم‌افزاری پیچیده‌ای هستند، اما پلتفرم نسبتاً بالغ و پایداری را ارائه می‌دهند.

مشکل اصلی در مورد لایه‌های سیستم‌عامل و برنامه عدم قابلیت همکاری است که در مقاله دیگری به آن پرداختم و این واقعیت مانع پذیرش انبوه این فناوری می‌شود.

مایکروسافت بر بازار سیستم عامل رایانه های شخصی تسلط دارد و گوگل و اپل بر بازار سیستم عامل موبایل تسلط دارند. با این حال، برای موفقیت این سیستم‌عامل‌ها قابلیت همکاری بسیار مهم است، به این معنی که کاربران می‌توانند داده‌ها را بین رایانه شخصی و پلتفرم‌های موبایل به صورت یکپارچه مبادله کنند.

این چیزی است که برای موفقیت و تسلط پلتفرم متاورس بسیار مهم است. این احتمال وجود دارد که اگر پلتفرم متاورس از پلتفرم های سیستم عامل موبایل و رایانه شخصی پیشی بگیرد، به طور کامل جایگزین آنها نخواهد شد.

این بیشتر آن ها را تکمیل خواهد کرد، مشابه اینکه چگونه پلتفرم موبایل از پلتفرم رایانه شخصی پیشی گرفت و آن را تکمیل کرد.

پیش بینی آینده متاورس

پیش بینی آینده متاورس

رهبران کسب و کارها، تیم‌های بازاریابی و صاحب نظران همه در مورد پیش بینی آینده متاورس ،‌ انقلاب متاورس، که بر اساس مجموعه‌ای از فناوری های سه بعدی، همکاری بلادرنگ و ابزارهای مالی غیرمتمرکز ساخته شده است، اظهار نظر می‌کنند. این نوید می دهد که نحوه کار، بازی و تعامل ما در اینترنت را تغییر خواهد یافت.

پیش بینی آینده متاورس چیست؟

تجلی مصرف گرایی متاورس از ریشه‌های اولیه در رسانه‌های اجتماعی، بازی‌های چند نفره عظیم و تجارت فراگیرتر تکامل خواهد یافت.

بخش تجاری گرا شامل ابزارهایی برای کار از راه دور، اینترنت اشیا، دوقلوهای دیجیتال، طراحی به کمک کامپیوتر، چاپ سه بعدی و برنامه های تجاری است.

در طول مسیر، متاورس باید چالش‌های مختلف پیرامون حریم خصوصی، امنیت، سخت‌افزار و تأخیر شبکه را بررسی کند.

پیشرفت به احتمال زیاد در تناسب تکامل خواهد یافت و آغاز می شود که آینه تلاش های اولیه برای از بین بردن موبایل قبل از ایجاد یک الگوی آیفون برای صنعت موبایل است.

متاورس چیست؟

در یک سطح گسترده، متاورس نشان دهنده تلاقی تجربیات غوطه ور سه بعدی ، محیط های مشترک پایدار و توانایی انتقال هویت، دارایی ها و تاریخ در سراسر جهان های مجازی است.

نویسنده متیو بال در کتاب خود، «متاورس و چگونه همه چیز را متحول خواهد کرد»، متاورس را اینگونه تعریف می‌کند: «یک شبکه گسترده مقیاس پذیر و قابل تعامل از جهان‌های مجازی سه‌بعدی ارائه شده در زمان واقعی که می‌تواند به طور همزمان و مداوم توسط یک فضای کاملاً نامحدود تجربه شود.

تعداد کاربران با حس حضور فردی و با تداوم داده ها مانند هویت، سابقه، حقوق، اشیاء، ارتباطات و پرداخت ها.

این چشم انداز بلند پروازانه احتمالاً دستخوش تجلیات متعددی خواهد شد تا زمانی که برخی از تجسم های سودآور در نهایت تسلط پیدا کنند، همانطور که اپل و گوگل و اندروید با موبایل انجام دادند.

برای مطالعه کامل در خصوص پیش بینی آینده متاورس روی لینک کلیک کنید.

آینده متاورس چیست

آینده متاورس چیست

در این مقاله سعی می کنیم به مواردی از قبیل آینده متاورس چیست، چگونه کسب و کار شما می تواند به متاورس بپیوندد و مزایای اصلی آن چیست بپردازیم.

آینده متاورس چیست و چگونه آینده ما را شکل خواهد داد

موارد استفاده و برنامه‌های کاربردی هیجان‌انگیز در حال حاضر در زمینه‌هایی مانند واقعیت افزوده  (AR)، واقعیت مجازی  (VR)، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سه بعدی، بلاک چین دیده می‌شوند.

بازارهای مبتنی بر بازار و بسیاری دیگر. هدف واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تغییر کامل ماهیت ارتباط انسانی آنلاین با گسترش آن از دو بعدی به سه بعدی است. آن ها همچنین شیوه جدیدی از تعامل را ایجاد می کنند، حالتی که هر دو طرف را همزمان به یک فضای فیزیکی یکسان می آورد.

متاورس دقیقاً چیست؟

بیشتر فعالیت های کاربر در متاورس، یک قلمرو دیجیتالی رخ می دهد. از زمان معرفی کامپیوترهای خانگی ارزان و پرقدرت، این عبارت برای مشخص کردن این نوع واقعیت مجازی جمعی اتخاذ شده است.

رمان علمی تخیلی نیل استفنسون در سال ۱۹۹۲ ، تصادف برفی، مفهوم فراجهان را به عنوان یک کیهان دیجیتال بدون مرز و بی حد معرفی کرد. نحوه انجام ماجراجویی شما به شما بستگی دارد.

کسب و کار و فعالیت های یادگیری در متاورس

لیستی از کارهای مهمی وجود دارد که می توان در دنیای متاورس انجام داد و می تواند به فرصت های تجاری جالبی منجر شود. این ها با جدیدترین فناوری ها ساخته شده اند و در بسیاری از زمینه های مختلف از سطح بالایی از واقع گرایی برخوردار هستند.

برای مطالعه کامل در خصوص آینده متاورس چیست روی لینک کلیک کنید.